Quantcast
Channel: Haszon
Viewing all articles
Browse latest Browse all 2150

Már nem luxus Spanyolországba tervezni a nyugdíjas éveinket

$
0
0


Egyes spanyol régiókban akár tengerparti ingatlant is lehet vásárolni egy itthoni panellakás árából. Az élet ráadásul számos területen olcsóbb, mint Magyarországon, úgyhogy egyáltalán nem ördögtől való a nyugdíjas éveket ebbe a mediterrán országba tervezni.



Egyre több magyar nyugdíjas választhatja a jövőben Spanyolországot új lakóhelyéül, mivel az ottani életszínvonal kedvezőbb számukra. Miként arról a Deutsche Welle riportja beszámolt, egy itthoni lakások árából akár tengerpart közeli ingatlanhoz is juthatnak.

Olcsóbb, kedvezőbb, szebb, barátságosabb, melegebb, élhetőbb


La Marinában például egy budapesti lakás árából sikerült egy magyar házaspárnak ingatlant vásárolni. Ők azt tapasztalják, hogy a mindennapi élet olcsóbb, ideértve főként az élelmiszereket, de a fűtési költségek is jelentősen kevesebbe kerülnek, mint itthon.

Egy magyar nyugdíjas például havonta ezer euróból kényelmesen megél, sőt, akad olyan idős ember is, aki 500 euróból fedezi kiadásait. Az ingatlanok is megfizethetőek: egy két hálószobás lakás 92 ezer euró körül mozog, az alacsony rezsiköltségek pedig csak további vonzerőt jelentenek: a villany körülbelül havi 60-70 euróba (24-28 ezer forint), a víz pedig háromhavonta 60-70 euróba (24-28 ezer forint) kerül.

A mediterrán országban ráadásul a nők élettartama 86 év, a férfiaké pedig 81 fölött van.

La Marina és környéke egyébként kifejezetten népszerű a turisták körében is. Spanyolország pedig jelenleg versenyben van Franciaországgal a világ első számú turisztikai célpontja címért.

Álomnyugdíj a Mediterráneumban


Nyugdíjasnak lenni sem utolsó ebben az országban, mint arról ugyanis nemrég beszámoltunk, a spanyolok a világ élvonalába tartoznak, ha az ideális időskori élet körülményeiről van szó. Hét szempont elemzésével és 17 000 ember megkérdezésével készült lista azokról az országokról, ahol a legjobb nyugdíjasnak lenni. Az élen Svájc, a második helyen Új-Zéland, a harmadik Portugália, ötödikek pedig a spanyolok. Magyarország eközben csak a 45. helyen.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 2150