Quantcast
Channel: Haszon
Viewing all articles
Browse latest Browse all 2150

Bajnokok reggelije a Budapesti Értéktőzsdén

$
0
0


Miért éri meg tőzsdére menni a hazai középvállalatoknak? Mennyi a magyar tőzsde évi árbevétele? Hány céggel vannak kapcsolatban? Mi mozgatja a számokat? Mi a Budapesti Értéktőzsde története? Milyen változáson ment keresztül az elmúlt korszakokban? Ezt is megismerhették a Leader Of The Year idei győztesei, akiket személyesen látott vendégül egy közös reggelire a vezérigazgató, Végh Richárd.


Néhány napja adták át a Leader Of The Year díjakat a Magyarország elsőszámú cégvezetői klubja, a Bizalmi Kör által szervezett Bizalom Gálán, a Corinthia Hotelben. A nyerteseknek abban a megtiszteltetésben volt részük, hogy Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezérigazgatója személyesen látta őket vendégül egy fenséges reggelire, ahol egyebek mellett a tőzsde történéről is hallhattak érdekes információkat.

A reggelin nem csupán a tőzsde működésébe nyerhettek betekintést a Leader Of The Year győztesei, hanem a neves BÉT csengőhöz is olyan közel kerülhettek, ami csak nagyon keveseknek adatik meg az életben. A BÉT csengőt ugyanis csak a legkiemelkedőbbek legkiemelkedőbbjei csengethetik meg, amikor tőzsdére lépnek.


Már érkezéskor kitüntetett figyelemben volt részük az év kiemelkedő cégvezetőinek, hiszen a BÉT épületébe lépve egy hatalmas ledfalon olvashatták a BÉT gratulációját.

A vezérigazgató a tőzsde történetéről felidézte, hogy amikor 1990-ben a tőzsde újra nyitott, akkor a rendszerváltás egyik szimbóluma volt, így nem véletlen, hogy a BÉT akkori ügyvezetőjét személyesen fogadta George Bush amerikai elnök, és ellátogatott ide Margaret Thatcher, az Egyesült Királyság egykori miniszterelnöke is.


„A kétezres években, 2004-2015-ig az osztrák tőzsde volt a legnagyobb tulajdonosa a magyar tőzsdének, ennek köszönhető, hogy a mai napig az osztrákok által is használt német tőzsdei rendszert alkalmazzuk mi is” – mesélte Végh Richárd. Majd 2015-ben ismét hazai többségi tulajdonba került a BÉT, a Magyar Nemzeti Bank vásárolta meg az osztrákoktól a tőzsde tulajdonrészét.

Végh Richárd arról is beszélt, hogy elsősorban az alapok megerősítésére törekednek, hogy minél több kibocsátó legyen a BÉT-en részvényekkel, kötvényekkel. Most közel 160 kibocsátó van a részvény-és kötvénypiacon. A BÉT középvállalati piacán az XTEND-en 25 hazai középvállalat részvényeit vezették be, akik közül többen már a főpiacra is felléptek. Ezek jó példát mutathatnak a növekedési ugrás előtt álló hazai vállalatok számára.

Az elmúlt évek munkájának és a tőzsdeindex kiváló teljesítményének köszönhetően a lakosság által birtokolt hazai részvények értéke megtöbbszöröződött az elmúlt években.


Bajnokok reggelije


A kellemes hangulatú reggeli, a zsűritagok jelenlétében méltó ünneplése volt az idei Leader Of The Year győzteseknek. A zsűri egyik tagja, Dr. Zolnay Judit, üzleti és vezetési tanácsadó úgy fogalmazott: „A jó cégeknek nem elegendő önállóan működniük, hanem kell egy olyan üzleti közösség, amelyben támogatják egymást a szereplők és az abban való hitet, hogy lehetünk még nagyobbak, növekedhetünk. Ezt mind egymás által támogatva tudjuk elérni, a tudás megosztásával: ezt hozta el Magyarországra a Bizalmi Kör.”

A díjazottak névsora:


  • Mikrovállalati kategória: Hajnal Géza, X-SIGHT Kft.
  • Kisvállalati kategória: Heizer Anita, Vitee Beauty Kft.
  • Középvállalati kategória: Gellért Ákos, NATURTEX Kft.
  • Nagyvállalati kategória: Zsolt Orsolya, Multi Alarm Zrt.
  • Az év fiatal cégvezetője: Vida Dániel, innoScan 3D Kft.
  • Az év női cégvezetője: Petricsek Ildikó, SWICON Zrt.
  • Digitalizációs különdíj: Papp Norbert, VOIZ Zrt.
  • Hosszú távú perspektíva különdíj: Fehér Károly, Dynoteq Kft.
  • Leader of The Year, az abszolút díj nyertese: Tibor Dávid, Masterplast Nyrt.



Viewing all articles
Browse latest Browse all 2150