35 millió nyilvános Facebook-posztot elemeztek ki amerikai kutatók, amelyekben valamilyen információt osztottak meg a felhasználók. 75 százalékban bele sem kattintottak a megosztott anyagba, legfeljebb a címet olvasták. Mi ennek az oka?
A kutatók főleg azokra az időszakokra fókuszáltak, amikor valamilyen jelentős esemény történt az amerikai politikai életben 2017 és 2020 között. A Nature Human Behaviour tudományos folyóiratban publikált eredményekből kiderül, hogy négyből hárman olvasás nélkül osztották meg a linket - írja a HVG.
A jól informáltság érzését kelteni
Adódhat azonban a kérdés, hogy mi állhat a dolog hátterében. A kutatók úgy vélik, az online interakciók „sietős természete” lehet a kulcs, a felhasználók ugyanis sokkal spontánabbak a megosztott tartalmakkal kapcsolatban.
A közösségi médiában ugyanis túl vannak terhelve információkkal az emberek, miközben nyomás is nehezedik rájuk, hogy legyenek gyorsak. Ez vezethet oda, hogy egyszerű, sokszor felszínes dolgokra hagyatkoznak. Ennek eredménye, hogy a felhasználó úgy érzi, tájékozottabb valamilyen tudományos vagy politikai témában, mint valójában.
Párkeresésre is használják az emberek a közösségi oldalakat
A közösségi médiában nemcsak információt lehet megosztani, hanem párt is lehet keresni. Ott is, ahol elvileg meg ilyen céllal vannak fent a felhasználók. A DatingNews.com felmérése szerint a 20-40 év közötti amerikai megkérdezettek 52 százaléka ismerkedett olyan platformokon, mint a LinkedIn vagy a Facebook. Egy tavalyi, 1049 amerikai női LinkedIn-felhasználó körében végzett felmérés szerint a LinkedIn mintegy 91 százaléka mondta azt, hogy legalább egyszer kapott már romantikus közeledést vagy illetlen üzeneteket a platformon.