Quantcast
Channel: Haszon
Viewing all articles
Browse latest Browse all 2160

Forint vagy euró: Melyik a jobb külföldi kártyás fizetésnél?

$
0
0


Bizonyára sokan tapasztalták külföldön bankkártyás fizetésnél, hogy a terminál választás elé állít bennünket: milyen devizában szeretnénk fizetni, a helyiben vagy forintban. A jelenség neve a szaknyelvben dinamikus devizaváltás, azaz DCC (Dynamic Currency Conversion).



A címben feltett kérdésre a legtöbb esetben ez a válasz:

Mindig érdemes az adott ország fizetőeszközét választani, így ugyanis a saját bankunk fogja átváltani a pénzt.

Ám a DCC-nek is megvan a logikája: a váltás ilyenkor is a hagyományos módon történik, azaz csak néhány nap múlva, az akkor esedékes árfolyamon lesz elszámolva a tranzakció. Az Economx portál által megkérdezett szakértő elmondta, itt a fogyasztó számára nincs további árfolyamkockázat, míg a szolgáltatónak van. “Ez jelenik meg a felajánlott árfolyamban, de annyira túlzottan bebiztosítva, hogy csak szélsőséges esetben járhat vele jobban a fogyasztó” - nyilatkozta Gergely Péter pénzügyi szakértő.

Amikor megéri forintban


Néha lehet olyan szituáció, amikor jobb a forintban fizetés: például turbulens időszakban, amikor a forintra erős árfolyam-emelési várakozások vannak, vagy ha kevés a felhasználó pénze a bankszámlán, és emiatt biztos összeggel szeretne számolni.

Ingyenes bankszámla, bankkártya, készpénzfelvétel


Évente 42 000 forintot költ egy átlagos magyar a bankszámlájára, ami jelentősen meghaladja a 2023-as értéket. Összefoglaltuk, hogy mit tehetünk, ha kordában akarjuk tartani a pénzügyi rezsinket.



Viewing all articles
Browse latest Browse all 2160