Quantcast
Channel: Haszon
Viewing all articles
Browse latest Browse all 2150

"Szia Uram! Hamis euró érdekel?"  -Megdöbbentő csalás terjed a TikTokon

$
0
0


A Billfactory nevű, TikTokon és Telegramon elérhető profil ígérete az, hogy az eredetivel teljesen azonos hamis bankjegyeket nyomtat azok névleges értékének töredékéért. A Telex utánajárt az ügynek, és kiderítette: természetesen átverésről van szó.



Billfactory állítása szerint a hamis bankjegy, amit valódi pénzért cserébe nyomtat, minden teszten átmegy, mert mágneses sorozatszámai megfelelnek egy hiteles jegyzetnek, és az eredetivel azonos hologramjelek szerepelnek rajta.


Az oldal üzemeltetője az állítólagos hamis eurót elsőre kedvezőnek tűnő összegért árulja:

  • 800 eurót 150 euróért vagy 59 990 forintért;
  • 1500 eurót 200 euróért vagy 79 990 forintért;
  • 5000 eurót pedig 350 euróért vagy 139 990 forintért rendelhetünk meg tőle.

A probléma az, hogy teljes egészében átverésről van szó. Bár a hirdetésekben elhelyezett, meghamisított képernyőképek szerint minden vásárló elégedett az olcsón szerzett euróval, valójában az, aki bedől az ajánlatnak, csak futhat a pénze után.


Az érdeklődőknek ugyanis bitcoinban vagy valamilyen egyéb kriptovalutában kell kifizetniük a megszabott összeget egy olyan számlára, ami nem köthető személyhez – a tranzakció után pedig a csaló azonnal letiltja azt, aki utalt neki.

Azt, hogy átverésről van szó, az is alátámasztja, hogy az interneten több olyan, csalóknak szóló útmutató is elérhető, ami pontosan a Billfactory által alkalmazott módszert írja elő.



Viewing all articles
Browse latest Browse all 2150